Forum Index

Rules | Points | Add... | Recent posts | Search | Register | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.
Using this website you agree to cookies in accordance with the current browser settings.

megane 1.6 8V nierówna praca silnika na wolnych obrotach

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Auto Service -> Auto Electronics and Electrical -> megane 1.6 8V nierówna praca silnika na wolnych obrotach
Author
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post from the author of the topic 11 Aug 2006 15:05   

megane 1.6 8V nierówna praca silnika na wolnych obrotach

Witam posiadam Megane 1.6 8V 90km z 97 roku. Samochód nie równo pracuje na wolnych obrotach , niezależnie czy jest na gazie czy na benzynie. W serwisie ASO wszystko sprawdzili ( silniczek krokowy, czujnik tem. itp) i powiedzieli, że najprawdopodobniej mam powypalane gniazda zaworów. Czy można to jakoś sprawdzić i czy to napewno jest to?. A pozatym to już wymieniłem kompletne sprzęgło, tłoki, półosie i innych pare drobiazgów.
Back to top

Google

Google Adsense

Post# 11 Aug 2006 15:05   

Back to top

wlods
Poziom 8
Poziom 8

Post#2 11 Aug 2006 18:33   

Re: megane 1.6 8V nierówna praca silnika na wolnych obrotach

jaszcz wrote:
Witam posiadam Megane 1.6 8V 90km z 97 roku. Samochód nie równo pracuje na wolnych obrotach , niezależnie czy jest na gazie czy na benzynie. W serwisie ASO wszystko sprawdzili.

A czy było sprawdzane ciśnienie sprężania? Miałem takie same objawy (ten sam silnik) i regulacja zaworów załatwiła sprawę (jeden wydechowy się nie domykał).
Ten silnik nie ma automatycznej regulacji zaworów, reguluje się śrubkami na dźwigienkach zaworowych.
Back to top

Google

Google Adsense

Post# 11 Aug 2006 18:33   

Back to top

jaszcz
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post from the author of the topic 12 Aug 2006 08:58   

Luz zaworowy był regulowany jade sprawdzić cisnienie na poszczególnych tłokach może to mi coś powie. Wymieniałem też pomke paliwową to w zbiorniku (kupiłem zamiennik) i zastanawiam się czy może mieć to cos wspólnego bo na gazie jakby troszke równiej pracował. Nadmienie, że ta nierówna praca nie jest ciagła czasmi silnik pracuje wmiare równo, a czasami jak delikatnie dam gazu to obroty skaczą w zakresie 0d 500 do 1000.
Back to top

Google

Google Adsense

Post# 12 Aug 2006 08:58   

Back to top

grzebacz
Poziom 18
Poziom 18

Post#4 12 Aug 2006 11:47   

wzrosło spalanie?wygląda na nieszczelność przy kolektorze dolotowym.jak jedziesz nie szarpie,przyśpiesza ładnie?
Back to top

wlods
Poziom 8
Poziom 8

Post#5 12 Aug 2006 23:57   

jaszcz wrote:
Luz zaworowy był regulowany jade sprawdzić cisnienie na poszczególnych tłokach może to mi coś powie. Wymieniałem też pomke paliwową to w zbiorniku (kupiłem zamiennik) i zastanawiam się czy może mieć to cos wspólnego bo na gazie jakby troszke równiej pracował. Nadmienie, że ta nierówna praca nie jest ciagła czasmi silnik pracuje wmiare równo, a czasami jak delikatnie dam gazu to obroty skaczą w zakresie 0d 500 do 1000.

No, przyczyn może być sporo. Gniazda zaworowe - i owszem, ale to pokaże pomiar ciśnienia sprężania (o ile luzy zaworów OK). Pompa paliwa - wątpliwe, skoro działa, ale dla pewności można zrobić pomiar ciśnienia paliwa. Może być nieszczelność przy kolektorze ssącym, o czym pisał poprzednik. Trzeba sprawdzić uszczelkę i mocowanie przepustnicy, a także wyczyścić samą przepustnicę - bywa bardzo mocno zabrudzona smolistym osadem, co zakłóca jej pracę.
Bywa nieszczelny wężyk, łączący kolektor z czujnikiem podciśnienia (map sensor - kostka na środku przegrody czołowej).
Trzeba też sprawdzić czujnik Halla (na skrzyni biegów). Bywa zabrudzony opiłkami metalu, co może zakłócać jego pracę, zwłaszcza przy niskich obrotach.
Warto sprawdzić zamocowanie miksera gazu - czy wszystko szczelne.
Tak więc jest co sprawdzać, a to jeszcze nie wszystko... Powodzenia
Back to top

Guest
Poziom 26
Poziom 26

Post#6 13 Aug 2006 00:38   

a może poprostu zacznij od prostych rzeczy, przewody zapłonowe ,świece , kopółka (chyba że to układ statyczny)te elementy też mają duży wpływ na prace silnika i spalanie
Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Auto Service -> Auto Electronics and Electrical -> megane 1.6 8V nierówna praca silnika na wolnych obrotach
Page 1 of 1
Similar topics
Astra G 1.6 8v X16SZR nierówna praca na wolnych obrotach (13)
Honda Accord nierówna praca na wolnych obrotach (6)
Espace 2 nierówna praca na wolnych obrotach (3)
POLO 6N 1,9 D nierówna praca na wolnych obrotach (7)
Polo 6N nierówna praca na wolnych obrotach (13)
Nierówna praca na wolnych obrotach Punto I 75 (24)
Golf 3 1.8 GT 93r. 90KM ABS nierówna praca silnika na wolnych obrotach (14)
Peugeot 307 1,6 80kW - nierówna praca silnika na wolnych obrotach (11)
Audi A6 2001r. 2.7L BiTurbo nierówna praca silnika na wolnych obrotach (34)
VW Golf 2 nierówna praca silnika na wolnych obrotach na LPG (6)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Advertisement || Contact

Page generation time: 0.049 seconds

elektroda.pl topic RSS feed 

opony