Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.
Using this website you agree to cookies in accordance with the current browser settings.

Podgrzewacz Vaillant atmoMAG mini 11-0/0 GX

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Heating Systems Service -> Podgrzewacz Vaillant atmoMAG mini 11-0/0 GX
Author
Poziom 4
Poziom 4

Post#1 Post from the author of the topic 23 Apr 2009 13:09   

Podgrzewacz Vaillant atmoMAG mini 11-0/0 GX

Mam pytanie do użytkowników podgrzewaczy wody f-my Vaillant z hydrogeneratorem.
Czy próbował ktoś podłączyć baterie zamiast hydrogeneratora?
Czy jest to możliwe?
Zastanawiam się czy moduł elektroniczny jest taki sam w obu przypadkach ,czy inny.
Back to top

Google

Google Adsense

Post# 23 Apr 2009 13:09   

Back to top

mauri_b
Specjalista - systemy grzewcze
Specjalista -  systemy grzewcze

Post#2 25 Apr 2009 10:21   

Re: Podgrzewacz Vaillant atmoMAG mini 11-0/0 GX

Tak, jest to możliwe, tylko trzeba ze względów bezpieczeństwa dołożyć czujnik przegrzewu. Elektronika taka sama. Działa bez zarzutu.
Back to top

zbiraj
Poziom 4
Poziom 4

Post#3 Post from the author of the topic 27 Apr 2009 08:26   

Dziękuję za rzeczową odpowiedź.
Spróbuję przerobić podgrzewacz na baterie,ponieważ mam już dość
ciągłych problemów z turbinką.
Back to top

alaskahiway
Poziom 2
Poziom 2

Post#4 13 Jan 2012 02:35   

Czy ktoś przerobił hydrogenerator na baterię i mógłby podzielić się fachową poradą. Czy ogranicznik temperaturowy jest niezbędny?
Back to top

Google

Google Adsense

Post# 13 Jan 2012 02:35   

Back to top

mirrzo
Moderator - Systemy Grzewcze
Moderator - Systemy Grzewcze

Post#5 13 Jan 2012 10:25   

alaskahiway wrote:
Czy ogranicznik temperaturowy jest niezbędny?

Musi pozostać, zawsze.
Back to top

Google

Google Adsense

Post# 13 Jan 2012 10:25   

Back to top

alaskahiway
Poziom 2
Poziom 2

Post#6 13 Jan 2012 11:17   

W wersji z hydrogeneratorem nie ma tego ogranicznika czyli przy przerobce na baterię taki trzeba zamontować.
Jakie jest zadanie takiego ogranicznika?
Back to top

zbiraj
Poziom 4
Poziom 4

Post#7 Post from the author of the topic 13 Jan 2012 20:26   

Przerobiłem i używam ponad 2 lata. Odciąłem kabelki od turbinki i podłączyłem baterię R20 1,5V zachowując polaryzację (moduł elektroniczny PV-101).
Dobra bateria alkaliczna wytrzymuje ponad rok. Jedyna różnica przy zapalaniu to to, że nie miga żółta dioda, zaczyna migać gdy bateria jest na wykończeniu. Ustąpiły wszystkie dotychczasowe mankamenty a więc: wybuchowe zapalanie i często też występujące nie zapalenie gazu. Co do pytania o czujnik przegrzewu, to powinien być. Moim zdaniem jest on potrzebny gdyż moduł jest stale pod napięciem (inaczej jak przy turbince) i w razie jego awarii możliwe jest zapalenie gazu przy braku przepływu wody. Podgrzanie nagrzewnicy do temperatury krytycznej powoduje odłączenie modułu. Jest połączony szeregowo z czujnikiem ciągu kominowego. Ja kupiłem taki czujnik (105st) i oczywiście zapomniałem o nim. Pana pytanie zmobilizuje mnie do zamontowania go.
Back to top

alaskahiway
Poziom 2
Poziom 2

Post#8 26 Jan 2012 16:26   

Dziękuję za podzielenie się doświadczeniem.
A czy można orginalny czujnik zastąpić poprostu termistorem lub czymś podobnym ?

Dodano po 2 [minuty]:

A nawiązując jeszcze do wcześniejszego postu czy na jednej czy na dwóch bateriach taki okres wytrzymuje?
Back to top

R_O_Y
Poziom 15
Poziom 15

Post#9 18 Feb 2014 12:28   

Witam!
Odgrzewam stary temat bo tylko to znalazłem a potrzebuję pomocy w przeróbce mojego podgrzewacza.

Proszę o wskazówki i rozwianie moich wątpliwości:

Posiadam piec z turbinką która wytrzymała mi trzy lata, ale teraz mam już dość i chciałbym przerobić na zasilanie bateryjne.

Moje wątpliwości dotyczą samego faktu pozbycia się turbinki ponieważ myślałem, że turbinka właśnie jest zarazem czujnikiem przepływu który uruchamia proces zapalania gazu. Pozbywając się turbinki tj. zastępując ją baterią pokazujemy piecykowi że turbinka pracuje bo pojawia się 1,5V i gaz się zapali. Myślałem, że taka przeróbka będzie polegała na zamontowaniu baterii zamiast turbinki oraz czujnika przepływu który będzie wydawał "komendę" do uruchomienia pieca, zanik przepływu wyłączy gaz. To jest dla mnie logiczne. W tym wątku dowiaduję się, że się mylę a czujnik jaki trzeba dołożyć to ogranicznik temperatury...

Czy po podłączeniu baterii zamiast turbinki piec nie włączy się mimo braku przepływu? Czy może mimo tego że jest turbinka piec ma inny czujnik przepływu? W którym miejscu powinien zostać zainstalowany ten czujnik przegrzewu i gdzie go podłączyć? Czy za włączenie pieca odpowiada tylko uniesienie membrany jak to było w starych piecykach (bez elektroniki)?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Back to top

Bobbo
Poziom 16
Poziom 16

Post#10 19 Feb 2014 22:57   

W mini 11 otwarcie drogi gazowej następuje poprzez przepływ wody /membrana/ oraz napięcie 1.5 V z generatora lub baterii uruchamia silnikowy zawor gazowy /zawór bezpieczeństwa/.
Back to top

Google

Google Adsense

Post# 19 Feb 2014 22:57   

Back to top

R_O_Y
Poziom 15
Poziom 15

Post#11 26 Feb 2014 11:28   

Witam!

Dziękuję za pomoc, trochę sobie sam komplikowałem myślenie, zakładałem że podgrzewacz to jakaś wyższa technologia.

Podgrzewacz przerobiony - zakupiłem oryginalny pojemnik na baterie oraz wiązkę z dodatkowym czujnikiem temperatury koniecznym w przypadku zasilania z baterii. Polega to na tym, że przy zasilaniu z turbinki to sam generator stanowi zabezpieczenie - turbinka kręci się gdy jest przepływ więc nie dojdzie do przegrzania, natomiast przy zasilaniu z baterii jedynie różnica ciśnień unosi membranę i otwiera gaz więc potrzeba dodatkowego czujnika temperatury zainstalowanego na wyjściu z wężownicy (umieszczony jak najwyżej na rurce) tak by w przypadku awarii, zablokowaniu zaworu gazowego i jednoczesnym braku przepływu mógł odciąć gaz elektrozaworem. Czujnik wpina się szeregowo z czujnikiem temperatury spalin, wiązka czerwona.

Myślałem też, że pozostawiona turbinka będzie problemem ale teraz jestem nawet zadowolony ponieważ wirnik jest zablokowany i ogranicza przepływ co zapewne zaprocentuje mniejszym zużyciem wody i gazu.

Rok męczarni zakończony sukcesem polecam przeróbkę wszystkim tym którzy dali się zwieść turbince :) model: Vailant mini PL 11-0/0 GX H

Pozdrawiam.
Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Heating Systems Service -> Podgrzewacz Vaillant atmoMAG mini 11-0/0 GX
Page 1 of 1
Similar topics
atmoMAG mini 11- 0/0 XI - Podgrzewacz wody Vaillant atmoMAG mini 11- 0/0 XI (1)
Vaillant Vaillant atmoMAG mini 11-0 XI H odpala, lecz bez obudowy. (7)
Vaillant Atmomag podgrzewacz wody-rozerwany wymiennik (1)
Vaillant atmoMAG mini 11-0/0 GX (2)
vaillant atmomag mini 11-0/0 xi (9)
vaillant atmomag mini 11-0/0 xi (4)
piec vaillant atmoMAG mini PL 11-0/0 XI H (12)
Vaillant Atmomag XI mini - filtr gazu (13)
Piec vaillant atmoMAG mini GX i hydrogenerator (1)
problem z podgrzewaczem Vaillant atmoMAG mini 11-0/0 GX (2)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Advertisement || Contact

Page generation time: 0.139 seconds

elektroda.pl topic RSS feed