Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.
Using this website you agree to cookies in accordance with the current browser settings.

szarpie przy niskich obrotach - BRC Sequent 24

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Auto Service -> Cars Gas Installations -> szarpie przy niskich obrotach - BRC Sequent 24
Author
Poziom 5
Poziom 5

Post#1 Post from the author of the topic 04 Aug 2008 20:45   

szarpie przy niskich obrotach - BRC Sequent 24

Witam! Mam dla Was zagadkę...
Instalacja BRC Sequent 24, auto Alfa 147 z silnikiem 1,6.
Problem: ogólnie szarpie przede wszystkim przy niskich obrotach, tzn. gdy np. jadę w korku na drugim biegu bez dodawania gazu (auto samo w tym momencie "ciągnie" do przodu) po naciśnięciu gazu auto zaczyna szarpać jak kangur :|...
poza tym na niskich obrotach, przy ruszaniu silnik jakby nie palił na jeden cylinder, a na postoju przy wciśnięciu gazu ma zadławienie, tzn. zanim obroty zaczną rosnąć spadną do 500...
No i spalanie o 40-50% większe niż wcześniej benzyny.
Na benzynie jest idealnie, układ zapłonowy sprawdzany, świece nowe, przepustnica czyściutka...
Czy możecie poradzić gdzie szukać problemu, bo gazownik rozkłada ręce, a ja boję się o jego zdrowie jeśli to nie zacznie jeździć jak powinno...
Back to top

MakroSerwis
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#2 04 Aug 2008 21:09   

Re: szarpie przy niskich obrotach - BRC Sequent 24

Ale to jest nowa instalacja, czy usterka nagle wystąpiła?
Back to top

psiwik
Poziom 5
Poziom 5

Post#3 Post from the author of the topic 04 Aug 2008 21:15   

nowa instalacja, założona dwa miesiące temu.
na początku gazownik próbował regulować, po czym szarpał mniej, ale za to rozłączał gaz co chwilę... wymienił reduktor i dalej sytuacja jest bez zmian.
Back to top

MakroSerwis
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#4 04 Aug 2008 21:19   

Cóż Ci można poradzić - musi być jakaś wada instalacyjna, źle podłączona sonda lub wadliwy sterownik. Przecież na diagnostyce powinien widzieć wszystko. Instalacja jest nowa i musi sprawnie działać. Jeżeli nie są w stanie jej poprawnie ustawić (lub zamontować), to powinien zrobić to inny zakład na ich koszt. Jak zaczniesz sam grzebać, to zawsze będą mieli podstawę, żeby się wyprzeć praw do reklamacji i gwarancji.
Back to top

psiwik
Poziom 5
Poziom 5

Post#5 Post from the author of the topic 04 Aug 2008 21:28   

na razie próbują odbijać pałeczkę, że to po stronie układu zapłonowego... tłumaczą, że gaz o wiele bardziej czuły i na benzynie czasami może być jakiś defekt niwidoczny...
Byłem dziś w Serwisie Alfy, Serwisowiec zasugerował kilka możliwości, dał wizytówkę i kazał zadzwonić gazownikowi do siebie... Ma mu podesłać schemat, bo być może coś źle podłączyli, np sygnał z korpusu przepsutnicy...
Zobaczymy co będzie jutro.
Myślałem, że takie problemy mogą pojawiać sie przy jakimś typowym błędnym podłączeniu/skonfigurowaniu instalacji...
Back to top

leszczyk waldek
Poziom 12
Poziom 12

Post#6 05 Aug 2008 19:21   

witaj! Ja też mam zamontowany S24 w subaru i chodzi bezbłędnie . W twoim samochodzie zapłon nie wchodzi w grę bo w czasie konfiguracji jeśli w silniku wypadają pojedyńcze zapłony to się wcale nie ustawi i zaczyna liczyć punkty bazowe od nowa. Twój gazownik prawdobopodobnie nie wgrał ustawionej mapy i sterownik pracuje na mapie podstawowej. Żeby wgrać mapę opracowaną w czasie konfiguracji należy przełaczyć samochód na benzynę wskazać ścieżkę do pliku który utworzyliśmy przed konfiguracją .i następnie każemy mu zaprogramować sterownik. Program z laptopa wtedy prześle plik poznać można po tym że wyświetla komendy np. resetuje ecu. Niestety BRC ma specyficzny sposób konfiguracji że najpierw tworzysz plik na potem wgrywasz do ecu a nie jak np stag gdzie zmiany wprowadzone sa odrazu do ecu. Niemniej S24 jest instalacją bardzo dobrą, niezawodną i wartą ceny bo wszyscy którym zamontowałem chwalą ją sobie. Powodzenia.
Back to top

vvaldek
Poziom 21
Poziom 21

Post#7 10 Aug 2008 17:52   

w ktorym miejscu sa wkrecone wtryskiwacze gazowe ?
Back to top

Google

Google Adsense

Post# 10 Aug 2008 17:52   

Back to top

psiwik
Poziom 5
Poziom 5

Post#8 Post from the author of the topic 10 Aug 2008 21:21   

Nie znam się za bardzo na wgrywaniu map, ale gazownik jeździł ze mną, ustawiał cos na kompie, po czym ustawiał ponownie na postoju przy zerowym obciązeniu i przy maksymalnym obciażeniu (światła, klima, itp)....
Jutro postaram się zrobić zdjęcie wtryskiwaczy.
Back to top

vvaldek
Poziom 21
Poziom 21

Post#9 10 Aug 2008 21:32   

jesli masz sq my07 to powiedz gazownikowi niech sobie zassie ze strony CZAKRAMU nowy program opanuje go i sprobuje na nowo ustawic
Back to top

psiwik
Poziom 5
Poziom 5

Post#10 Post from the author of the topic 11 Aug 2008 22:51   

tak to wyglada:

szarpie przy niskich obrotach - BRC  Sequent 24szarpie przy niskich obrotach - BRC  Sequent 24szarpie przy niskich obrotach - BRC  Sequent 24szarpie przy niskich obrotach - BRC  Sequent 24
czy coś da się z tego wycczytać? :|
Back to top

psiwik
Poziom 5
Poziom 5

Post#11 Post from the author of the topic 18 Aug 2008 09:50   

no i jak koledzy? macie może jakieś sugestie? :|
Dodam kolejne dziwne i niepokojące mnie zachowanie, a mianowicie po zgaszeniu silnika, silnik jakby pracował jeszcze przez ok. 2 sekundy.
Czy to da się wyeliminować?
Pozdrawiam
Back to top

leszczyk waldek
Poziom 12
Poziom 12

Post#12 18 Aug 2008 23:04   

witaj ! sprawdź ciśnienie gazu na listwie powinno być ok 1400-1600 mmbar na biegu jałowym jak wciśniesz gaz do dechy powinno skoczyć powyżej 2000 dalej jak masz interfejs i program sprawdź w momencie jak ci szarpie pracę sondy jak uboga to możesz wprowadzić za pomocą korekcji skorygować czas wtrysków w zakładce zarządzanie mapą
Back to top

psiwik
Poziom 5
Poziom 5

Post#13 Post from the author of the topic 20 Aug 2008 23:54   

Auto oddałem gazownikowi. Ma zmienić wtryskiwacze z pomarańczowych na niebieskie i spróbować poprzełączać sygnały.
Jakie wtryskiwacze BRC są odpowiednie dla 77kW?
Back to top

psiwik
Poziom 5
Poziom 5

Post#14 Post from the author of the topic 22 Aug 2008 16:12   

Mam telefoniczną informację, że po wymianie wtryskiwaczy na niebieskie i wgraniu nowego softa jest idealnie.
Po odebraniu auta napiszę, czy tak jest faktycznie...
Back to top

s.q
Poziom 17
Poziom 17

Post#15 23 Aug 2008 00:32   

od kilku m_cy są wadliwe wtryski które puszczają ,to moze być wada , lub zbyt bogata mieszanka na gazie i przestraja bęzyne.
Back to top

Google

Google Adsense

Post# 23 Aug 2008 00:32   

Back to top

psiwik
Poziom 5
Poziom 5

Post#16 Post from the author of the topic 23 Aug 2008 10:51   

Faktycznie jeździ o niebo lepiej. Czy jest naprawdę idealnie będę mógł powiedzieć w przyszłym tygodniu gdy pojeżdzę (albo postoję) trochę w korkach...
Co do wtryskiwaczy to może faktycznie jest tak, że pomogła nie tyle zmiana z pomarańczowych na niebieskie, tylko pomarańczowe mogły być wadliwe... Ale to tylko domysły. Ja gazownikowi od początku sugerowałem podmiankę, jednak ten mi próbował wciskać ciemnotę :twisted:

Dodano po 53 [sekundy]:

Faktycznie jeździ o niebo lepiej. Czy jest naprawdę idealnie będę mógł powiedzieć w przyszłym tygodniu gdy pojeżdzę (albo postoję) trochę w korkach...
Co do wtryskiwaczy to może faktycznie jest tak, że pomogła nie tyle zmiana z pomarańczowych na niebieskie, tylko pomarańczowe mogły być wadliwe... Ale to tylko domysły. Ja gazownikowi od początku sugerowałem podmiankę, jednak ten mi próbował wciskać ciemnotę :twisted:
Back to top

immocar
Poziom 12
Poziom 12

Post#17 30 Aug 2008 06:34   

witam
tez mialem podobny problem w volvo ( sekwencja )
na wolnych obrotach i przy zmianie biegow szarpal
wymienilem swiece i zminiejszylem na nich szczeline i wszystko wrocilo do normy
pozdro
Back to top

klak616
Poziom 1
Poziom 1

Post#18 02 Sep 2008 23:19   

ja miałem podobny problem i po wymianie kopułki i palca rozdzielacza wszystko wróciło do normy na jakieś 15 tys i znowu mi się wypaliły styki na kopułce i ponownie musze wymienić ale tym razem kopułka palec kable i świece Pozdrawiam i wytrwałości
Back to top

GREG0R111
Poziom 9
Poziom 9

Post#19 03 Sep 2008 12:31   

U mnie bardzo szarpało przy jeździe na niskim biegu z małym obciązeniem, a szczególnie przy przejściu do hamowania silnikiem (odpuszczanie gazu). Pomogła korekcja składu mieszanki. Dla małego obciążenia -25% i nie szarpie. Przypuszczam, że to leczenie skutków a nie przyczyny, ale nie drążę dalej - lepsze jest wrogiem dobrego. (DREAM XXI N).
Back to top

desty
Poziom 10
Poziom 10

Post#20 23 Jun 2009 14:52   

Ja mam taki sam problem Szarpie na niskich obrotach i przy odpuszczaniu pedału gazu. Instalacja ma 3 tyg. byłem na reklamacji niestety nic sie nie poprawiło. Gaziarz robił nową mapę, poczym próbował zmniejszać mieszankę przy puszczaniu gazu. Efekt mizerny.Dla świętego spokoju zmienię jeszcze świece i spróbuję zmniejszyć szczelinę. Fakt jest taki, że oni takiego problemu jeszcze nie mieli i nie wiedzą jak go ugryźć, ale ja wywaliłem prawie 3 tyś na instalację i chcę mieć wszystko ok. Panowie fachowcy od sekwencji może coś podpowiecie, albo wskażcie jakąś filię czakramu gdzie naprawdę są łebscy panowie.
Back to top

lubinsma
Poziom 6
Poziom 6

Post#21 02 Jul 2009 08:24   

Witam,

zamontowałem BRC Sequent 24 my07 dwa tygodnie temu (Peugeot 307 1,6). Po zrobieniu 20 km zapaliła się kontrolka silnika, sprawdziłem błąd (za uboga mieszanka), zgasiłem kontrolkę i pojechałem do gazownika. Przy okazji zmniejszyłem przerwę na świecach z 0,9 do 0,7 mm żeby zlikwidować szarpanie na niskich obrotach (korki) - pomogło.
Gazownik walczył z regulacją ze dwie godziny, w końcu zwiększył czas otwarcia wtryskiwaczy gazowych i zmniejszył ciśnienie na reduktorze (do 1000 !). Oczywiście w drodze do domu kontrolka się zapaliła, a samochód kilka razy przełączył się awaryjnie na benzynę. Ponieważ był piątek, gazownik zaczął urlop, a Czakram kazał mi się skontaktować ze sobą "w przyszłym tygodniu" postanowiłem poradzić sobie sam. Zaopatrzyłem się w kluczyk imbusowy 5mm do kręcenia śrubką w reduktorze i następnego dnia rano ruszyłem na działkę. Samochód przełączał się na benzynę co kilka sekund. Uznałem, że winę ponosi zbyt niskie ciśnienie na reduktorze więc po kilku próbach odkręciłem śrubkę ostatecznie o dwa obroty. Pomogło jak ręką odjął. Samochód nie szarpie, pali dokładnie o 20% więcej gazu niż wcześniej benzyny, a kontrolka silnika zgasła sama po przejechaniu kilkunastu kilometrów i nie zapaliła się przez następne kilkaset co chyba oznacza, że usterka ustąpiła. Podsumowując: komputerowe strojenie instalacji przez gazownika to jedno, a LEKKA korekta ogólnodostępną śrubką przez użytkownika to drugie. Jedno drugiemu nie przeszkadza.

Pozdrawiam
Back to top

misiekvx
Poziom 3
Poziom 3

Post#22 05 Jul 2009 18:31   

Ja mam podobny problem. W starej 10 letniej sekwencyjnej instalacji BRC fly gas. Podczas schodzenia z obrotów, bez dodawania gazu, poniżej 2000 obr. Silnik zaczynał szarpać. Świece, kable, filtry wymienione, przepustnica i silnik krokowy czyszczony. Niestety teraz na gazie dodatkowo poniezej 2000 obr. muli, praktycznie po dodaniu gazu nie reaguje, dusi się. Dopiero powyżej 2000 zaczyna chodzić w "w miarę" . Byłem u gazownika od BRC, niby wszystko jest ok. :/
Back to top

raffaell2
Poziom 4
Poziom 4

Post#23 24 Aug 2009 10:57   

Witam
Chciałbym podłączyć sie do tego starego tematu.

Mam instalację BRC sequent24. Auto ładnie przyspiesza, ale tylko do 4 tys. obrotów. Powyżej zaczyna mulić i szarpać. Na benzynie jest ok - jak przełączę na nią to auto dostaje kopa i dalej przyspiesza.

Spaliny na wolnych obrotach są dość śmierdzące, czyli chyba za bogata mieszanka na gazie. Czy muszę jechać do gazownika czy cos na reduktorze sie da zmniejszyć?
Back to top

slodky
Poziom 15
Poziom 15

Post#24 24 Aug 2009 20:45   

Quote:
na razie próbują odbijać pałeczkę, że to po stronie układu zapłonowego... tłumaczą, że gaz o wiele bardziej czuły i na benzynie czasami może być jakiś defekt niwidoczny...

tutaj mają akurat rację... natomiast podejrzewam niefachowość w montażu instalacji i problemy w jej użytkowaniu. Czy Twoja alfa była ustawiana w trasie czy tylko na postoju???
Back to top

gdereck
Poziom 1
Poziom 1

Post#25 24 Feb 2010 00:36   

Postanowiłem wtrącić swoje trzy grosze bo trochę mnie nosi... W Polsce niestety biorą się za ten biznes ludzie którzy nie mają o tym pojęcia. Oczywiście nie twierdzę, że wszyscy są do d... (choćby tu na forum wypowiadają się fachowcy z prawdziwego zdarzenia) ale trafić na dobrego nie jest łatwo. Zakładałem gaz w dwóch samochodach, w dwóch zakładach i w obu nie było dobrze dopóki sam nie zrozumiałem jak to działa i sobie tego nie poustawiałem. Kombinowali, poprawiali, udawali mądrych ale tak naprawdę g.. się znają. Jak zacząłem wnikać w temat to się okazało że poustawiane to jest kompletnie bez sensu i nie ma prawa działać dobrze. Dlatego jeśli umiesz liczyć, licz na siebie! Zbieram się, żeby wrzucić na forum jakiś praktyczny artykuł w tym temacie, podsumowujący czego sam się nauczyłem ale niestety czasu brak. Wszystkim poszukującym radzę na początek poczytać "krótki poemat na gazu temat".

Miałem podobny problem do opisywanych powyżej ze swoją sekwencją i okazało się że była po prostu za mało stroma charakterystyka mapowania benzyna-gaz (a powinna być stroma bo przecież "fachurkom" nie chciało się rozwiercić dysz wtryskiwaczy pod odpowiedni wymiar). Wyjaśnienie fenomenu jest proste - mieszanka zbyt bogata na krótkim otwarciu wtryskiwaczy i za uboga na długim. Przy większym obciążeniu silnika komputer benzyny zwiększał czas wtrysku żeby nadrobić za krótki czas wtrysku gazu. Po spadku obrotów silnik się zalewał bo komp był wprowadził zbyt dużą korektę na plus. Nie przesądzam, że to przyczyna w tym przypadku - na pewno może być z tym różnie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim użerającym się z partaczami.
Back to top

ZYWY84
Poziom 2
Poziom 2

Post#26 28 Jun 2011 21:11   

takie same objawy mialem. po 2 godzinach regulacji czyszczenia przepustnic i sprawdzaniu ukladu elektrycznego, okazalo sie ze byla zla mieszanka gazu.
Back to top

terki
Poziom 4
Poziom 4

Post#27 04 Nov 2011 15:54   

Witam,

Ten sam problem z BRC24 na Hondzie Civic silnik D16V1A.

Instalacje zakladalem we wrocku - firma Abart.

Panowie najpierw wymienili wtryski na slabsze, pozniej regulowali podczas jazdy.

Po tych zabiegach auto nadal szarpie i zapala kontrolke 'awaria silnika' - dodatkowo przelacza sie co jakis czas samoczynnie na benzyne.

Koledzy od gazu mowia ze to wada ukladu zaplonowego (swiece kable etc...)

Co prawda wszystko to w zeszlym roku wymienialem... ale nic to -jade do elektryka - niech wszystko sprawdzi.

Dam znac co dalej w tym temacie.

Pozdrawiam
Back to top

Google

Google Adsense

Post# 04 Nov 2011 15:54   

Back to top

desty
Poziom 10
Poziom 10

Post#28 11 Nov 2011 17:07   

Ja mam Mazdę Premacy 1.8. Szarpało mi od samego początku. Po roku użytkowania fachowcy mi powiedzieli, że mam mazdę i one szarpią, ale oni już rozpracowali temat. Wgrali nową mapę , wymienili filtry i......... Nic się nie zmieniło !!!!! Teraz szukam lepszych gaziarzy bo jestem już po gwarancji i do tamtych już nie mam zamiaru jechać.
Back to top

lemonr
Poziom 11
Poziom 11

Post#29 12 Nov 2011 08:15   

terki wrote:
Witam,

Ten sam problem z BRC24 na Hondzie Civic silnik D16V1A.

...Koledzy od gazu mowia ze to wada ukladu zaplonowego (swiece kable etc...)

Co prawda wszystko to w zeszlym roku wymienialem... ale nic to -jade do elektryka - niech wszystko sprawdzi.

Dam znac co dalej w tym temacie.

Pozdrawiam

Ale w tym silniku nie ma kabli WN.
A jaki błąd wywala?
Back to top

terki
Poziom 4
Poziom 4

Post#30 14 Nov 2011 11:07   

Witam,

Rzeczywiscie sprawdzilem na fakturce - wymienili tylko swiece.

Kodu bledu jeszcze nie znam - wlasnie umawiam sie na diagnostyke to sobie go spisze i dam znac.

Wkurza mnie to ze przed zalozeniem gazu bylo ok a po zalozeniu jest lipa.

I gadanie gazownika o tym ze to nie ich wina bo 'zle pali na benzynie' .... szkoda gadac.

Dobrze ze mam gwarancje to chcac nie chcac musza mi 'bezskutecznie naprawiac'.

Po trzeciej wizycie chyba zglosze do UOKiK i zazadam zwrotu kasy za instalacje.
Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Auto Service -> Cars Gas Installations -> szarpie przy niskich obrotach - BRC Sequent 24
Page 1 of 2 Go to page 12  Next
Similar topics
BRC sequent-dławi się przy niskich obrotach (20)
BRC FLY SEQUENT zamula na niskich obrotach (2)
Vw Passat B5 - Szarpie przy niskich obrotach. (6)
Golf IV 1.9 SDI szarpie przy niskich obrotach... (16)
Szarpie na niskich obrotach, oraz brak płynności przy zmianie biegów (5)
BRC Sequent 24 szarpie i nie ma mocy vectra B lift 1.8 16V (2)
VW Polo szarpie na niskich obrotach (4)
C8 2.0 HDI szarpie na niskich obrotach (6)
Sharan szarpie na niskich obrotach. (5)
sekwencja brc - pali gaz i benzynę + szarpie na niskich ... (8)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Advertisement || Contact

Page generation time: 0.12 seconds

elektroda.pl topic RSS feed 

opony